Dobrá na Šumavě se nachází na severním úpatí masívu Stožce mezi Soumarským mostem a Českými Žleby.Osada je až na malé vyjímky postavena na jedné straně slepé silnice v délce cca 5 km.
Původně dřevařská osada založena v roce 1816 nyní jen rekreační osada . Jedná se o lidový skanzen tyrolských roubených domů postavených v jednotném stylu. Osada je v současné době chráněna jako památková zóna s nádhernými roubenými domy ,kapličkou a bývalou školou.Osada se nachází na území Národního parku Šumava a je ideálním východiskem do oblasti Plešného jezera ,Trojmezí a Boubínského pralesa.
Osada je velmi dobře přístupná pro cyklisty od Stožce , Lenory, Soumarského Mostu a Nové Pece.Pro pěší je obec přístupná ze zastávky ČD Dobrá na Šumavě a Soumarský Most .
V osadě se nachází široko daleko vyhlášená hospoda „ U Němečka „ a poblíž schovaná v lese Stožecká kaple pod stejnojmennou skálou. Nevelká vzdálenost k Lipenské přehradě umožnuje jedinečnou kombinaci spojení aktivní dovolené na kolech nebo pěšky po šumavských kopcích a odpočinku na břehu lipenského jezera.

Rodina Slámů Vám nabízí ubytování v apartmánu pro max. 6 osob s krásným výhledem na Boubín. Apartmán vybaven plně zařízenou kuchyňkou ,koupelnou s WC,sprchou a ložnicí pro max. 6 osob.Apartmán má samostatný vchod a venkovní posezení. V letních měsících je možné využít koupání v bazénu na zahradě a používání dětské prolézačky.

Ideální poloha osady je vhodná pro výlety pěšky ,na kole i na lodi. V loňském roce byla v obci rekonstruována silnice a je zde možné jezdit na kolečkových bruslích.Do přilehlých obcí vedou málo obtížné cyklistické trasy lehce zvládnutelné i pro malé děti. V letní sezóně je možné sjíždění řeky Vltavy na lodích ,půjčovna na Soumarském Mostě cca 5 km a při příhodných klimatických podmínkách sběr nádherných šumavských hřibů a ostatních hub.
Pro milovníky rybaření je možné dojíždění k lipenské přehradě nebo přímo v obci na horním toku Vltavy. Tato část Šumavy láká zejména proto, se zde nachází spousta přírodních (Plešné jezero , Boubínský prales,mrtvý luh) a architektonických (Schwarzenberský plavební kanál, Stožecká kaple , Zlatá stezka) zajímavostí a oproti jiným částem Šumavy poměrně stranou velkého zájmu turistů , převážně v zimních měsících.
V zimní sezóně procházejí obcí upravované běžecké stopy a je možné využití i cca 3 km vzdáleného lyžařského vleku v Českých Žlebech nebo vzdálenějších středisek na Kubově Huti nebo na Zadově.Pro opravdové milovníky sjezdového lyžování jsou k dispozici střediska v Německu Skizentrum Mitterdorf cca 18 km nebo v Rakousku Hochficht cca 50 km.
Věříme , že Vás naše nabídka upoutala a těšíme se na Vaši návštěvu

Rodina Slámů